Anime, manga bevezetése:
Hát ott kezdem, h anime: ha azt mondom, h animations, ezzel elárultam a kinézetét. Animált film = rajzfilm. Csak hogy itt nincs vége, mivel ez japán, ráadásul, a rajfilm szó többértelműségét is felfedezhetjük. Japánban rajfilmeket nemcsak gyerekeknek készítenek, hanem felnőtteknek is. A nagy tévedések mindenhol a hentaival vannak. Nekem is van nem egy ismerősöm, akik azt hiszik, hogyha szeretem az animeket, akkor már a hentait is szeretem. Csakhogy gyorsan leszögezzem: A hentai az anime alműfaja, nem egyenlő az animevel.
Hát akkor manga: a japán fekete-fehér képregény. Itt is készülnek mind gyerekeknek, mind felnőtteknek szóló képregények. A mangák azért is fontosak, ugyanis ebből készülnek az animek. Fogalmazhatunk így is, hogy ha nem lennenének mangák, nem lennének animek sem ( T_T ). Egy kis érdekesség, hogy Japánban minden képregényt mangának neveznek (még az amerikai képregényeket is- Pókember), míg a Föld más területein kifejezetten a képregény japán változatát hívják annak. A manga ismertető jegyei: - nagy, szépen kidolgozott szemek - nagy fej (nem nagyon csak picit)
- általában, vékony, törékeny alkat
A mangák rajzolóit Mangakáknak hívják, akik nagy népszerűségnek örvendenek Japánban, olyannyira, hogy egy-egy jobb történetből rengeteg fanalkotás (rajz), és fanképregény (doujinshi) készül.
|